09.03.2018 r.

Zmora podróżnika

Gdy chory kilka godzin musi spędzić w pozycji siedzącej, ból i dyskomfort nasilają się. Wybór odpowiedniego środka transportu to pierwszy krok do udanej podróży. Dlatego planując jakikolwiek wyjazd należy się do niego odpowiednio przygotować.

Osoby cierpiące z powodu hemoroidów, powinny pamiętać o kilku ważnych zasadach, które mogą poprawić komfort podróży:

  • Profilaktyka oraz sprawdzony lek to podstawa.
  • Tuż przed wyruszeniem w drogę warto zastosować czopek lub maść, które złagodzą stan zapalny i zmniejszą dolegliwości bólowe, a także ochronią okolice odbytu.
  • Podczas podróży należy pić wodę, oraz spożywać lekkostrawne posiłki.
  • Na kilka dni przed podróżą wprowadzić dietę bogatą w błonnik. Jego źródłem są świeże owoce i warzywa, orzechy oraz owsianka.
  • W miarę możliwości robić przerwy w czasie jazdy. Kilka minut postoju można spokojnie wykorzystać, aby rozprostować nogi. Dzięki temu usprawnimy krążenie krwi i pracę jelit.
  • Dodatkowym wsparciem może okazać się dmuchana poduszka, wypełniona powietrzem zapewni komfort podczas siedzenia.

Objawy żylaków odbytu można i trzeba leczyć, by cieszyć się każdą podróżą. Osoby chore nie muszą rezygnować z wyjazdów.

Żadna z informacji przedstawionych w tym serwisie nie stanowi diagnozy ani zalecenia lekarskiego. We wszystkich sprawach zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

 

 

NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO: Ruskorex (10 mg + 10 mg)/g, maść, Ruskorex (25 mg + 25 mg)/2 g, czopki.
SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH: Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum). Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogeniny (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum).
POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Ruskorex maść, Ruskorex czopki.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22)7028200, fax: (22) 7028202.
PRODUKTY LECZNICZE WYDAWANE BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC
1Danysz A. (red). (2002), Kompendium farmakologii i farmakoterapii dla lekarzy, farmaceutów i studentów. Wydawnictwo Medyczne Urban & Partner, Wrocław;
2Kołodziejczak M. Zachowawcze leczenie choroby hemoroidalnej; Medycyna Rodzina, 2011:1: 7-11
INFORMACJA PRAWNA
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
WWW/RUS/2018