Choroba hemoroidalna jest najczęściej występującą
chorobą proktologiczną w populacji ludzi dorosłych,
a zachorowalność na tę chorobę wzrasta z wiekiem2.

Sprawdź czy jesteś w grupie ryzyka:

Rozwiązano 100% testu, liczba punktów 10.

3-6 punktów. Uwaga! Jesteś w grupie osób zagrożonych chorobą hemoroidalną. Popracuj koniecznie nad zmianą diety, spożywaj więcej produktów bogatych w błonnik oraz pij więcej płynów. Zwiększ aktywność fizyczną. Jeśli tylko pojawią się pierwsze objawy hemoroidów, niezwłocznie zgłoś się do lekarza.

0-2 punktów. Gratulujemy. Dbasz o siebie, robisz wszystko, aby nie znaleźć się w grupie osób zagrożonych chorobą hemoroidalną. Tak trzymaj. Ale pamiętaj, że problemy hemoroidalne mogą pojawić się z wiekiem.

*Wyłączenie odpowiedzialności: Niniejszy kwestionariusz nie zastępuje badania lekarskiego i nie jest przeznaczony do diagnozowania choroby hemoroidalnej.
magvit

Ruskorex® – silne znieczulenie1 i kompleksowe działanie w leczeniu choroby hemoroidalnej.

Wygoda stosowania

  • Dwupostaciowość: czopki i maść
  • Dostosowanie leczenia do indywidualnych
    potrzeb pacjenta
NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO: Ruskorex (10 mg + 10 mg)/g, maść, Ruskorex (25 mg + 25 mg)/2 g, czopki.
SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH: Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum). Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogeniny (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum).
POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: Ruskorex maść, Ruskorex czopki.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22)7028200, fax: (22) 7028202.
PRODUKTY LECZNICZE WYDAWANE BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC
1Danysz A. (red). (2002), Kompendium farmakologii i farmakoterapii dla lekarzy, farmaceutów i studentów. Wydawnictwo Medyczne Urban & Partner, Wrocław;
2Kołodziejczak M. Zachowawcze leczenie choroby hemoroidalnej; Medycyna Rodzina, 2011:1: 7-11
INFORMACJA PRAWNA
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
WWW/RUS/2018